Útikalauz a főváros védett természeti kincseihez

Bajor Zoltán Budapest természeti értékei című, színes képekkel illusztrált kötete valamennyi természetjáró hasznos útitársa lehet. Megtalálják benne Budapest valamennyi, jelenleg még meglévő védett természeti értékét (védett területeket, barlangokat, lápokat, forrásokat és kutakat, kerteket, fákat és cserjéket), sőt azokat is, amelyek már elvesztették törvényi oltalmukat. A szerző egyenként ismerteti a védett területeket, egyéb értékeket, bebizonyítva, hogy természeti kincseink nyüzsgő fővárosunkban éppúgy jelen vannak, mint az Alföldön, vagy az Északi-középhegységben.

Megrendelhető itt: http://www.hoi.hu/node/596349
Kedvezményes ára: 3.900,- Ft

Témák

Útikalauz a főváros védett természeti kincseihez
    |   2017. július 18.
    Európai natúrparkok csúcstalálkozója Brüsszelben
    |   A natúrparkokról szóló négyoldalú együttműködés jegyében, közös szervezésben, közös finanszírozásban az Európai natúrparkok csúcstalálkozójára utazott a Földművelésügyi Minisztérium, a Herman Ottó Intézet, a Magyar Natúrpark Szövetség és a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat képviselőiből álló delegáció. Az MNVH-t Székely Rita Győr-Moson-Sopron megyei területi felelős, a Magyar Natúrpark Szövetséget pedig Básthy Béla elnök képviselte.
    |   2017. június 28.
    Bővülhet a Magyarországon a natúrpark névhasználati címmel rendelkező natúrparkok száma, bejegyzés alatt a Szigetközi Natúrpark.
    |   2017. június 26.