Környezeti nevelési konferenciát tartottak Tatabányán

Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata és a MTESZ Komárom-Esztergom Megyei Egyesület környezeti-nevelési rendezvényét 2018. december 7-én tartották meg a Polgármesteri Hivatal Nagytanácstermében.

Az MTESZ megyei szervezetének hagyományos programján az idén is sok pedagógus, civil szakember érkezett a megyéből. A konferencia témája: „Környezeti nevelés Komárom-Esztergom Megye natúrparkjaiban”, melynek keretében a Vértesi Natúrpark és Gerecse Natúrpark is bemutatkozott. A konferenciát Schmidt Csaba, Tatabánya polgármestere nyitotta meg köszöntő beszédével. A Pro Vértes Természetvédelmi Közalapítvány és a Vértesi Natúrpark működését Viszló Levente az alapítvány kuratóriumának elnöke mutatta be. A Pro Vértes munkatársa, Szalai Gábor a Madárdalos óvoda programról tartott ismertetőt, kollégája Balázsi Péter a Boglártanya Erdei iskoláról osztotta meg tapasztalatait. Ezt követően Viszló Levente, a könyv szerzője előzetesen mutatta be a Vértesi Natúrpark monográfiáját. A konferencián a Gerecse Natúrpark és a Természetes Életmód Alapítvány környezeti nevelési munkáját bemutató előadást, Musicz László, az Által-ér Szövetség szakmai igazgatójától és Labanc Györgyi, a Természetes Életmód Alapítvány kuratóriumi elnökétől hallhattuk.