Megkezdődött a magyarországi natúrparkok fejlesztési koncepciójának társadalmi egyeztetése, melynek keretében a szakmai véleményeket és észrevételeket 2016. január 14-ig várja a Herman Ottó Intézet.

Herman Ottó Intézet koordinálásával, a Magyar Natúrpark Szövetség, a Földművelésügyi Minisztérium témafelelős főosztálya és a névhasználati címmel rendelkező natúrparkok közreműködésével, a korábbiakban a natúrparkok szakmai koncepciójának megalkotása és végrehajtása érdekében, a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózattal is kibővített együttműködésre alapozva elkészült a hazai natúrparkok fejlesztési lehetőségeit feltáró koncepció egyeztetési anyaga. A dokumentum ide kattintva olvasható.

Pannontáj-Sokoró Natúrpark
Európai Szociális Alap